Venujte pozornosť tomuto oznamu!

Vážení pacienti, klienti, rodičia, kolegovia!

Naša psychologická ambulancia je tu od roku 2019 a sme zmluvnými partnermi s poisťovňami Dôvera, Union, Všeobecná zdravotná poisťovňa. Tento oznam je však reakciou na zlú ekonomickú situáciu na SR a niektoré udalosti, ktoré sa nám opakujú a ktoré nám znepríjemňujú fungovanie a poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Doteraz sme robili všetko pre to, aby sme nemuseli ceny upravovať a sprísňovať podmienky spolupráce. ALE... Opakovane sa nám stáva - ale nielen nám - že objednaní klienti sa nedostavia na termín a ani nás o tom neinformujú. Doteraz sme vyberali sankčné poplatky v hodnote 15 Eur, niekto automaticky si splnil povinnosť, iní rozhorčene krútili hlavou. Stále totiž žijeme v dobe, kedy veríme, že ak zdravotná starostlivosť je hradená poisťovňou, je zadarmo a ja ako pacient mám práva a žiadne povinnosti. Áno, niektoré výkony sú hradené poisťovňou, to však neznamená, že zdravotná starostlivosť je bezplatná a ja ako poskytovateľ nemám právo vyberať poplatky, ktoré sú v súlade so zákonom. A PRETO....

Cenník sa upravuje v časti sankčných poplatkov za nedostavenie sa na termín z dôvodu zabudnutia, neskorého informovania (s výnimkou PN, OČR) a to na sumu 30 Eur. Bude Vám faktúrovaná suma za sedenie/vyšetrenie, akoby ste na ňom boli. Musíte si uvedomiť, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti je nedostatkový zdroj, a tým, že sa nedostavíte na termín a v dostatočnom predstihu nám nedáte vedieť, že neprídete, maríte šancu druhým, aby im bola poskytnutá zdravotná starostlivosť. Ak budeme neustále odpúšťať takéto prešľapy, budeme stratoví a ambulanciu môžeme rovno zatvoriť a k pomoci sa nedostanú ani tí, ktorí naozaj pravidelne vyhľadávajú našu pomoc a v spolupráci s nami sú zodpovední. Preto vás prosíme, aby ste si strážili termíny, ktoré sú rezervované pre vás. Viete, že vás vezmeme načas, nečakáte v čakárni dlhé hodiny, a keď vás vezmeme, skutočne vám venujeme celú našu pozornosť a čas. Je v poriadku, ak sa rozhodnete ďalej nepokračovať v spolupráci s nami, len nám to dajte aspoň 24 hod. dopredu vedieť. 

Ak sa chcete vyhnúť sankčným poplatkom, strážte si termíny, dajte si pripomienku do mobilu, lístok do peňaženky, na chladničku a zavolajte nám či termín z našej strany platí. Ak je toto nad vaše sily, môžete si objednať a zaplatiť telefonickú komunikáciu od nás -mnohí to už poznáte, že sme Vám zvykli zavolať, napísať smsku, zrušiť termín z dôvodu školenia, doteraz však bezplatne. Od 1.4.2023 to spoplatňujeme na 3 eurá mesačne, alebo 36 eur ročne. 

Ak sa nakoniec rozhodnete navštevovať naše zariadenie, toto sú naše podmienky spolupráce a svojim vstupom do našej ambulancie ich prijímate. Sme vďační tým, ktorí to s pokorou prijímajú, veľmi si to vážime a tešíme sa na spoluprácu :-)